About Us
Co-Founders
Tennis Australia
Honorary Supporting Partner
Australian Tennis Foundation
GYC Ambassador
Patrons
Photos & Videos
RSL Sub Branch Partners
News
Partners
Contact Us
HOME
VENUE
Venue
How to get there
RESULTS
Boy's Main Draw Singles 2017
Girl's Main Draw Singles 2017
Boy's Main Draw Doubles 2017
Results
Girl's Main Draw Doubles - 2017 Gallipoli Youth Cup ITF 4
1st Round
Lisa MAYS
(AUS) /
Ivana POPOVIC
(AUS) [1]
BYE
Isabella BOZICEVIC
(AUS) /
Oleksandra KALACHOVA
(NZL)
6-2 6-1
Sophia FRY
(AUS) /
Selamawit OULIARIS
(AUS)
Komaki IDO
(AUS) /
Danielle MORRIS
(AUS)
6-4 6-2
Marit GILLAM
(AUS) /
Alana REPANICH
(AUS)
Chiara DI TOMMASO
(AUS) /
Elys SAGUIL-VENTURA
(NZL) [5]
BYE
Jessica FOWLER
(AUS) /
Megan SMITH
(AUS) [4]
BYE
Yasmin GLAZBROOK
(AUS) /
Tayla WHITEHOUSE
(AUS)
6-3 6-3
Joy ANDREOU
(AUS) /
Angelina SUBOTIC
(AUS)
Annerly POULOS
(AUS) /
Lara WALKER
(AUS)
6-4 6-3
Beatrice HETREL
(AUS) /
Jasmin STARR
(AUS)
Roopa BAINS
(AUS) /
Zara BRANKOVIC
(AUS) [7]
BYE
Tallulah FARROW
(AUS) /
Kirijana PETRESKI
(AUS) [6]
BYE
Harmony MITSOS
(AUS) /
Olivia SYMONS
(AUS)
6-2 2-6 [10-6]
Pearl JANSZ
(AUS) /
Skye ROYALL
(AUS)
Ashleigh SIMES
(AUS) /
Georgia TOWNSEND
(AUS)
7-5 6-2
Gabriella IOANNOU
(AUS) /
Mary JAYAKODY
(AUS)
Helena SPIRIDIS
(AUS) /
Caitlin WARD
(NZL) [3]
BYE
Natasa ILIC
(AUS) /
Isabelle PAPAZYAN
(AUS) [8]
BYE
Ayda GULER
(AUS) /
Angelina Esabella TEAKARAANGA
(AUS)
7-6(1) 6-4
Tara GILICH
(AUS) /
Lexie WEIR
(AUS)
Valentina IVANOV
(NZL) /
Amber MARSHALL
(AUS)
7-5 6-1
Madelaine MULLER-HUGHES
(AUS) /
Grace SCHUMACHER
(AUS)
Zoe TANTI
(AUS) /
Tahlia VAN DER EERDEN
(AUS) [2]
BYE
2nd Round
Lisa MAYS
(AUS) /
Ivana POPOVIC
(AUS) [1]
6-0 6-3
Isabella BOZICEVIC
(AUS) /
Oleksandra KALACHOVA
(NZL)
Komaki IDO
(AUS) /
Danielle MORRIS
(AUS)
3-6 6-4 [10-7]
Chiara DI TOMMASO
(AUS) /
Elys SAGUIL-VENTURA
(NZL) [5]
Yasmin GLAZBROOK
(AUS) /
Tayla WHITEHOUSE
(AUS)
6-4 6-1
Jessica FOWLER
(AUS) /
Megan SMITH
(AUS) [4]
Annerly POULOS
(AUS) /
Lara WALKER
(AUS)
6-1 6-2
Roopa BAINS
(AUS) /
Zara BRANKOVIC
(AUS) [7]
Tallulah FARROW
(AUS) /
Kirijana PETRESKI
(AUS) [6]
6-2 6-2
Harmony MITSOS
(AUS) /
Olivia SYMONS
(AUS)
Ashleigh SIMES
(AUS) /
Georgia TOWNSEND
(AUS)
6-3 6-3
Helena SPIRIDIS
(AUS) /
Caitlin WARD
(NZL) [3]
Natasa ILIC
(AUS) /
Isabelle PAPAZYAN
(AUS) [8]
7-5 6-0
Ayda GULER
(AUS) /
Angelina Esabella TEAKARAANGA
(AUS)
Valentina IVANOV
(NZL) /
Amber MARSHALL
(AUS)
6-2 6-0
Zoe TANTI
(AUS) /
Tahlia VAN DER EERDEN
(AUS) [2]
Quarterfinal
Lisa MAYS
(AUS) /
Ivana POPOVIC
(AUS) [1]
6-2 6-3
Komaki IDO
(AUS) /
Danielle MORRIS
(AUS)
Yasmin GLAZBROOK
(AUS) /
Tayla WHITEHOUSE
(AUS)
6-2 7-5
Annerly POULOS
(AUS) /
Lara WALKER
(AUS)
Tallulah FARROW
(AUS) /
Kirijana PETRESKI
(AUS) [6]
6-4 7-6(4)
Ashleigh SIMES
(AUS) /
Georgia TOWNSEND
(AUS)
Valentina IVANOV
(NZL) /
Amber MARSHALL
(AUS)
6-0 6-4
Natasa ILIC
(AUS) /
Isabelle PAPAZYAN
(AUS) [8]
Semifinal
Lisa MAYS
(AUS) /
Ivana POPOVIC
(AUS) [1]
6-4 6-4
Yasmin GLAZBROOK
(AUS) /
Tayla WHITEHOUSE
(AUS)
Valentina IVANOV
(NZL) /
Amber MARSHALL
(AUS)
6-0 6-0
Tallulah FARROW
(AUS) /
Kirijana PETRESKI
(AUS) [6]
Final
Valentina IVANOV
(NZL) /
Amber MARSHALL
(AUS)
6-3 6-4
Lisa MAYS
(AUS) /
Ivana POPOVIC
(AUS) [1]